Nörolojik Rehabilitasyon

Nörolojik rehabilitasyon periferik ve merkezi sinir sisteminin hasarlandığı durumlarda uygulanan fizik tedavi ve rehabilitasyon alanının alt birimidir. Yaralanma, tümör, yapısal defekt, dolaşım problemleri sinir sisteminde hasarlanmaya neden olabilir.

Ortopedik Rehabilitasyon

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında özelleşmiş bir alt birimdir. Amaç koruyucu ya da cerrahi tedavi gerektiren kas-iskelet sistemine ait ortopedik hastalıklarda cerrahi tedavi öncesi ve sonrası hastanın fonksiyonelliğini en üst düzeye çıkarmak, normal aktivite seviyesini yeniden kazandırmaktır.

Pediatrik Rehabilitasyon

Fizik Tedavi

Bir diğer adıyla fizyoterapi, yaralanma, hastalık, travma, ya da yaşlılık gibi nedenlerle eksilme gösteren fonksiyonel hareketleri geri kazandırma amaçlı yapılan elektrik akımı, sıcak ya da soğuk uygulaması, egzersizler ya da çeşitli dalgalarla hastaların tedavisine verilen isimdir.

PREV
NEXT

Akupunktur

Bilinen en eski tıbbi tedavi yöntemi akupunkturdur. Tarihi milattan öncesine dayanan akupunkturun ilk olarak uygur Türk'leri tarafından uygulandığı düşünülmektedir.

Zira, antik kalıntılara bakıldığında, akupunktura ait en eski bulgular uygur Türklerine aittir. Fakat zaman içerisinde Çin'liler bu tedaviye sahip çıkmış ve oldukça ilerletmişlerdir, ve şuanda tüm dünyada Geleneksel Çin Tıbbı olarak adlandırılmaktadır. Akupunkturun en nemli özelliği hastaların ilaçtan ve diğer kimyasallardan uzak tutmasıdır. Tamamen doğal olan bu tedavi de amaç, vücut içerisinde bulunan iç dinamikleri harekete geçirmektir. Bunun için ise, vücudumuzdaki ana organlara ait oldukları düşünülen ve vücüdu bir düzen içerisinde saran enerji kanallarının, sistematik olarak uyarılması gerçekleştirilmektedir. Sonuç olarak uygun yapılmış akupunktur ile hastaların her türlü hastalıkla mücadele edilebileceği öngörülmetedir. Merkezimizde akupunktur, sadece branşımız kapsamındaki hastalıklarda kullanılmaktadır.

Akupunkturu sık olarak uyguladığımız hastalıkları şöyle sıralıyabiliriz.

  • Bel ve Boyun Ağrıları
  • Diz ve Ayak Bileği Ağrıları
  • Baş Ağrıları
  • Yüz Felci
  • Kulak Çınlaması
  • Dirsek ve El Ağrıları
  • Tuzak Nöropatiler (Sinir sıkışmaları)
Services
Specialists

Dr. Kevin Osbourne

Oral Surgeon and Implantologist

Dr. Kemal Larson

Prosthodontist

Dr. Cynthia Johnson

Oral and Maxillofacial Surgeon
Before/After
Yukarı