Nörolojik Rehabilitasyon

Nörolojik rehabilitasyon periferik ve merkezi sinir sisteminin hasarlandığı durumlarda uygulanan fizik tedavi ve rehabilitasyon alanının alt birimidir. Yaralanma, tümör, yapısal defekt, dolaşım problemleri sinir sisteminde hasarlanmaya neden olabilir.

Ortopedik Rehabilitasyon

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında özelleşmiş bir alt birimdir. Amaç koruyucu ya da cerrahi tedavi gerektiren kas-iskelet sistemine ait ortopedik hastalıklarda cerrahi tedavi öncesi ve sonrası hastanın fonksiyonelliğini en üst düzeye çıkarmak, normal aktivite seviyesini yeniden kazandırmaktır.

Pediatrik Rehabilitasyon

Fizik Tedavi

Bir diğer adıyla fizyoterapi, yaralanma, hastalık, travma, ya da yaşlılık gibi nedenlerle eksilme gösteren fonksiyonel hareketleri geri kazandırma amaçlı yapılan elektrik akımı, sıcak ya da soğuk uygulaması, egzersizler ya da çeşitli dalgalarla hastaların tedavisine verilen isimdir.

PREV
NEXT

Diz Ağrıları

Diz ağrıları, poliklinikte en sık rastlanılan şikayetlerden bir tanesidir. Özellikle ilerleyen yaşla birlikte görülme sıklığında artış olan diz ağrıları, çoğu zaman hastayı memnun edecek düzeyde geçmez. Bunun da sebei genellikle eksik ya da yanlış tanıdan kaynaklanır. Kireçlenme ve menisküs hasarı dizde sık ağrı sebepleridir, ancak diz gibi komplex yapıda ki bir eklemde sadece bu ikisini ağrıdan sorumlu tutmak çok yanlıştır. Diz ağrısının sebebini belirlemek için en iyi yöntem muayenedir. Mr ve benzeri görüntülemeler çok gerekli ise istenmelidir.

Kurumumuzda, diz ağrılarında hastalar çok yoğun bir muayeneden geçirildikten sonra tanılarına göre yoğun bir tedavi altına alınırlar. Cerrahi önerilmiş, tek şansı cerrahi olarak görülen hastaların bile çok büyük bir kısmı, merkezimizde uygulanan fizik tedavi, nöralterapi, akupunktur, ilaç tedavileri ve diğer tedavi seçeneklerimiz ile uzun süreli bir iyileşmeye girmektedirler.

Uygun egzersizler, zayıflama programı, diyet önerileri, uygun cihaz önerileri ve hasta eğitiminin de ihmal edilmediği tedavi yaklaşımımızla diz ağrısı olan hastaların büyük çoğunluğunda hedeflerimize ulaşmış oluyoruz.

Services
Specialists

Dr. Kevin Osbourne

Oral Surgeon and Implantologist

Dr. Kemal Larson

Prosthodontist

Dr. Cynthia Johnson

Oral and Maxillofacial Surgeon
Before/After
Yukarı