Nörolojik Rehabilitasyon

Nörolojik rehabilitasyon periferik ve merkezi sinir sisteminin hasarlandığı durumlarda uygulanan fizik tedavi ve rehabilitasyon alanının alt birimidir. Yaralanma, tümör, yapısal defekt, dolaşım problemleri sinir sisteminde hasarlanmaya neden olabilir.

Ortopedik Rehabilitasyon

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında özelleşmiş bir alt birimdir. Amaç koruyucu ya da cerrahi tedavi gerektiren kas-iskelet sistemine ait ortopedik hastalıklarda cerrahi tedavi öncesi ve sonrası hastanın fonksiyonelliğini en üst düzeye çıkarmak, normal aktivite seviyesini yeniden kazandırmaktır.

Pediatrik Rehabilitasyon

Fizik Tedavi

Bir diğer adıyla fizyoterapi, yaralanma, hastalık, travma, ya da yaşlılık gibi nedenlerle eksilme gösteren fonksiyonel hareketleri geri kazandırma amaçlı yapılan elektrik akımı, sıcak ya da soğuk uygulaması, egzersizler ya da çeşitli dalgalarla hastaların tedavisine verilen isimdir.

PREV
NEXT

El Rehabilitasyonu

Elin tendon ve sinir yaralanmaları, kırık, eklem replasmanları (yenileme),amputasyon, yanık, el cerrahisi öncesi ve sonrasında rehabilitasyon ve ortezleme ile elde oluşabilecek yetersizlikleri çözmek ve tekrar fonksiyonel hale getirmek amaçlanır. Çeşitli fizik tedavi cihazları ve egzersiz programları ile adale gücünün ve fonksiyonel hareketin arttırılması, varsa zayıflık ve erimenin kontrol altında tutulması, eklem sertliklerinin azaltılması,kemik ve eklem iyileşmesinin uyarılması, ağrının ve ödemin azaltılması, yara yeri altında görülen bağ dokusu yapışıklığının kontrolü, kabarık ve hassas yaraların rahatlatılması sağlanır.

Services
Specialists

Dr. Kevin Osbourne

Oral Surgeon and Implantologist

Dr. Kemal Larson

Prosthodontist

Dr. Cynthia Johnson

Oral and Maxillofacial Surgeon
Yukarı