Nörolojik Rehabilitasyon

Nörolojik rehabilitasyon periferik ve merkezi sinir sisteminin hasarlandığı durumlarda uygulanan fizik tedavi ve rehabilitasyon alanının alt birimidir. Yaralanma, tümör, yapısal defekt, dolaşım problemleri sinir sisteminde hasarlanmaya neden olabilir.

Ortopedik Rehabilitasyon

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında özelleşmiş bir alt birimdir. Amaç koruyucu ya da cerrahi tedavi gerektiren kas-iskelet sistemine ait ortopedik hastalıklarda cerrahi tedavi öncesi ve sonrası hastanın fonksiyonelliğini en üst düzeye çıkarmak, normal aktivite seviyesini yeniden kazandırmaktır.

Pediatrik Rehabilitasyon

Fizik Tedavi

Bir diğer adıyla fizyoterapi, yaralanma, hastalık, travma, ya da yaşlılık gibi nedenlerle eksilme gösteren fonksiyonel hareketleri geri kazandırma amaçlı yapılan elektrik akımı, sıcak ya da soğuk uygulaması, egzersizler ya da çeşitli dalgalarla hastaların tedavisine verilen isimdir.

PREV
NEXT

Manuel Terapi ve Kinezyolojik Bantlama

Kinezyolojik bantlama,eklem hareketini kısıtlamadan eklem ve kasları destekleyerek ilgili bölgede anatomik bütünlük sağlar.Anatomik (şekil bakımından) olarak düzelen bölgede doğal iyileşme hızlanır. Bu yöntem her ne kadar ülkemizde yeni yeni tanınmaya başlasa da dünya genelinde çok daha yaygındır. Kinesiotape yöntemi ilk olarak,Japon cyro practer uzmanı Dr. Kenzo Kase atarafından geliştirilmiştir.Amerika ve Avrupa kıtalarında yaygın bir kullanıma sahiptir. Manuel terapi ile elde edilen manevraların kinesiotape ile kalıcı hale getirilmesi ve problemli bölgenin korunması konularında kinesiotape son derece önemlidir. Kinesiotape,halk arasında bilinen yaka değildir kesinlikle.Kendisine özel tekniklerle uygulanan bir bantlama yöntemidir.Uygulanacak bölgede ki probleme göre farklı yöntemlerle ve farklı amaçlara yönelik yapılmalıdır.
Fizyoterapide Bantlama Tedavisi Niçin kullanılır ?

  • Ağrıyı azaltmak
  • Kasın fonksiyonuna destek sağlamak
  • Kasın gerginliğini azaltmak
  • Ekleme destek sağlamak
  • Vücuda postüral destek sağlamak
  • Dolaşımı artırmak
  • Lenf dolaşımını desteklemek
Services
Specialists

Dr. Kevin Osbourne

Oral Surgeon and Implantologist

Dr. Kemal Larson

Prosthodontist

Dr. Cynthia Johnson

Oral and Maxillofacial Surgeon
Before/After
Yukarı