Nörolojik Rehabilitasyon

Nörolojik rehabilitasyon periferik ve merkezi sinir sisteminin hasarlandığı durumlarda uygulanan fizik tedavi ve rehabilitasyon alanının alt birimidir. Yaralanma, tümör, yapısal defekt, dolaşım problemleri sinir sisteminde hasarlanmaya neden olabilir.

Ortopedik Rehabilitasyon

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında özelleşmiş bir alt birimdir. Amaç koruyucu ya da cerrahi tedavi gerektiren kas-iskelet sistemine ait ortopedik hastalıklarda cerrahi tedavi öncesi ve sonrası hastanın fonksiyonelliğini en üst düzeye çıkarmak, normal aktivite seviyesini yeniden kazandırmaktır.

Pediatrik Rehabilitasyon

Fizik Tedavi

Bir diğer adıyla fizyoterapi, yaralanma, hastalık, travma, ya da yaşlılık gibi nedenlerle eksilme gösteren fonksiyonel hareketleri geri kazandırma amaçlı yapılan elektrik akımı, sıcak ya da soğuk uygulaması, egzersizler ya da çeşitli dalgalarla hastaların tedavisine verilen isimdir.

PREV
NEXT

Topuk Dikeni

Ayak tabanı ağrıları genellikle 'plantar fasia' denilen ayağın iç arkını destekleyen yapının, tekrarlı minör travmalar sonucunca aşırı zorlanması ya da kemiğe yapıştığı noktalarda minör yırtıklar oluşması sonucu oluşur. Bu aşırı zorlanma ya da yırtıklar sonucu plantar fasia da enflamasyon ve ödem gelişir.

Aynı zaman da aşırı yüklenmeler topuk kemiğinde büyümeye (topuk dikeni), bunun sonucunda da büyüyen kemiğin ayak tabanındaki yapıları zedelemesi ve enflamasyona uğratmasına yol açar.

Günümüzde topuk dikeni( epin calcanei) ve plantar fasiayanın enflamasyonu (plantar fasiit) ayak tabanı ağrılarının büyük bölümünün nedeni olmaktadır.Genellikle ayakta çok kalan,ayak tabanına aşırı yüklenmeye yol açan aktiviteler yapan ya da ayak yapısında bozukluk olanlarda görülen bu rahatsızlıklar artık rahatlıkla ve kalıcı olarak tedavi edilebilmektedir.

Bünyemizde bulunan ESWT( Extracorporeal ShockWave Therapy ) teknolojisi ve yüksek yoğunluklu lazer terapisi gibi tedavilerle ayak tabanı ağrılarının herhangi bir cerrahi uygulama, kortizon enjeksiyonu vs. gibi yöntemlere gerek kalmadan tedavisini sağlamaktadır. Bu tedavilerle hastadaki ağrıya yol açan ödem ve enflamasyon giderilmektedir. Ayrıca tedavi seansları sonrasında dokuları dinlendirecek kinezyolojik bantlama teknikleri ile tedavi etkinliği arttırılmaktadır.

Services
Specialists

Dr. Kevin Osbourne

Oral Surgeon and Implantologist

Dr. Kemal Larson

Prosthodontist

Dr. Cynthia Johnson

Oral and Maxillofacial Surgeon
Before/After
Yukarı